For light boxes with a depth of: 70-150 mm
70-150
mm5 years warranty
5 yearsIP protection 65
IP 65Color temperature: 6500K
6500KLighting angle: 160°
160°Constant current driver system

See PDF specification:
Select the depth of the light box:
Suitable for this depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 20 pcs! When using a larger number of modules, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | Panorama 12V |
|---|---|
| Module power/current | 2W/175mA |
| Supply power | 12V |
| Luminous flux | 194 lm |
| Light efficiency | 90 lm/W |
| Lighting angle | 160° |
| Color temperature | 6500K |
| Operating temperature | -20°C ~ 50 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 52x35x7,3 |
| Module spacing | 182mm |
| Chip type | 3030 |
| IP protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum number of modules in the chain | 20 pcs |
| Warranty | 5 years |


