XBAR 170 STRIP
Shallow application strips from 50mm

For light boxes with a depth of: 50-80 mm
50-80
mm3 years warranty
3 yearsIP protection 20
IP 20Color temperature: 6500
6500 Lighting angle: 170°
170°See PDF specification:
Select the depth of the light box:
Suitable for this depth:
| Parameters | Xbar 170 strip |
|---|---|
| Module power/current | 14.4W/12 x 1.2W/100mA 9.16W/ 12x0.76W/63mA |
| Supply voltage | 12V |
| Luminous flux | 12 x 156 lm 12 x 114 lm |
| Light efficiency | 130 lm/W |
| Illumination angle | 170° |
| Color temperature | 6500K |
| Operating color | -25°C ~ 60 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 960x17x1 [mm] |
| Module spacing | 80mm |
| Chip type | 3030 |
| Current stabilization | none |
| IP protection | IP20 |
| Durability | 50 000h |
| Connection method | 10 bars |
| Warranty | 3 years |
Downloadable:
Connection diagram:
V1

V2



