For light boxes with a depth of: 80-200 mm
80-200
mm3 years warranty
3 yearsIP protection 65
IP 65Color temperature: 6500K
6500KLighting angle: 170°
170°Constant current driver system

See PDF specification:
Select the depth of the light box:
Suitable for this depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 10 pcs! When using a larger number of modules, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | SUBLENS 5W |
|---|---|
| Module power/current | 5W/420mA |
| Supply voltage | 12V |
| Luminous flux | 500 lm |
| Light efficiency | 100 lm/W |
| Illumination angle | 170° |
| Color temperature | 6500K |
| Operating temperature | -20°C ~ 50 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 60x60x4 |
| Module spacing | 400mm |
| Chip type | 3030 |
| Ip protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum number of modules in the chain | 10 pcs |
| Warranty | 3 years |


