For light boxes with a depth of: 100-200 mm
100-200
mm4 years warranty
4 yearsIP protection 65
IP 65Temperature color: 6500K
6500KLighting angle: 6x45°
6x45°Constant current driver system

See PDF specification:
Sellect the depth of the light box:
Suitable for his depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 20 pcs! When using a larger number of modules, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | Semafor 3W |
|---|---|
| Module power/current | 3W/250mA |
| Supply voltage | 12V |
| Luminous flux | 210 lm |
| Light efficiency | 70 lm/W |
| Illumination angle | 6x45° |
| Color temperature | 6500K |
| Operating temperature | -25°C ~ 60 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 43x36x14,8 |
| Module spacing | 190mm |
| Chip type | 3535 |
| IP protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum numbers of modules in the chaing | 20 pcs |
| Warranty | 4 years |


