HI-EFI v2
High luminous efficiency 165lm/W

For light boxes with a depth of: 100-200 mm
100-200
mm6 years warranty
6 yearsIP protection 65
IP 65Color temperature: 7000K-8000K
7000K-8000KIllumination angle: 175°
175°Constant current driver system

See PDF specification:
Select the depth of the light box:
Suitable for this depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 25pcs! When using a larger number of modules, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | HI-EFI v2 |
|---|---|
| Module power/current | 1.1W/92mA |
| Voltage | 12V |
| Luminous flux | 181,5 lm |
| Light efficiency | 165 lm/W |
| Illumination angle | 175° |
| Color temperature | 7000K-8000K |
| Operating temperature | -20°C ~ 50 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 65x15x11mm |
| Module spacing | 230mm |
| Chip type | 2835 |
| IP protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum number of modules in a chain | 25 pcs |
| Warranty | 6 years |
