For light boxes with a depth of: 80-200 mm
80-200
mm7 years warranty
7 yearsIP Protection 65
IP 65Color temperature: 6500K 9500K
6500K 9500KLightning angle: 175°
175°Constant current driver system
See PDF specification:
Select the depth of the light box:
Suitable for this depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 18 pcs! When using a larger number of modules, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | Arena Lens HE |
|---|---|
| Module power/current | 1.08W/90mA |
| Supply voltage | 12V |
| Luminous flux [lm]. | 140 |
| Light efficiency | 130 lm/W |
| Illumination angle | 175° |
| Color temperature | 6500K, 9500K |
| Operating temperature | -20°C ~ 50 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 70x15x7.7 |
| Module spacing | 205mm |
| Chip type | 2835 |
| IP Protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum number of modules in the chain | 18 pcs |
| Warranty | 7 years |


