For light boxes with a depth of: 80-200 mm
80-200
mm4 years warranty
4 yearsIP protection 65
IP 65Color temperature: 4000K, 6500K
4000K, 6500KLighting angle: 10x65°
10x65°Constant current driver system

See PDF specification:
Select the depth of the light box:
Suitable for this depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 30 pcs! If more modules are used, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | Mini Sem 3 |
|---|---|
| Module power/current | 2,5 W/200mA |
| Supply voltage | 12V |
| Luminous flux | 240 lm |
| Light efficiency | 96 lm/W |
| Illumination angle | 10x65° |
| Color temperature | 4000K, 6500K |
| Operating temperature | -25°C ~ 60 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 74x20x12 |
| Module spacing | 160mm |
| Chip type | 2835 |
| IP protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum number of modules in the chain | 30 pcs |
| Warranty | 4 years |


