SUBLENS 48V
High power lens modules with voltage supply 48V.


For light boxes with a depth of: 100-250 mm
100-250
mm5 years warranty
5 yearsIP protection 65
IP 65Color temperature: 6500
6500 Lighting angle: 170°
170°Constant current driver system

See PDF specification:
Select depth of the light box:
Suitable for this depth:
Dimensions:

Connection diagram:

Note: The maximum number of modules connected in one chain is 10 pcs! When using a larger number of modules, it is necessary to use parallel supply of chains.
| Parameters | SUBLENS 48V |
|---|---|
| Module power/current | 5W/420mA |
| Supply voltage | 48V |
| Luminous flux | 480 lm |
| Light efficiency | 96 lm/W |
| Lighting angle | 170° |
| Color temperature | 6500K |
| Operating temperature | -20°C ~ 50 °C |
| Dimensions (length x width x height) | 60x60x4 |
| Module spacing | 25/390 mm |
| Chip type | 3030 |
| IP protection | IP65 |
| Durability | 50 000h |
| Maximum number of modules in the chain | 10 pcs |
| Warranty | 5 years |
